Blog- web o tom, když je o kolečko víc :o)

Vulkan- Eifel Park

16. září 2007 v 1:16 | Vašek |  Navštívili jsme
Po tipu z německého Mountain-Bike Magazinu (tady je i internetová podoba tohoto článku, jen bez tras a mapek výletů) jsme si zajeli s Pavlou na 3 dny do německého Vulkan-Eifel Parku. Někdy člověk ani netuší, jaký krásný kus přírody najde tak blízko- asi 130 km od místa, kde žijeme. Městečko Daun, Rheinland- Pfalz, asi 50 km na sever směrem od nejstaršího německého města Trier.
Vulkan-Eifel je přírodní park mj. plný zvláštních vulkanických jezírek- tzv. maarů. Oproti vulkanickým jezerům jde o jezírka vzniklá ne zatopením klasických sopečných kráterů, ale o vodou zaplněná místa po podzemních explozích, kde se žhavé magma setkalo s velkými zásobami podzemních vod.
Celá oblast je velmi pestrá, od rovinatějšího zemědělského charakteru přechází do pahorkatiny s kopci až přes 700m/n.m . Krásná čistá příroda- v mnoha místech jsou lázně, prameny a zdroje minerálních vod (třeba podle Gerolsteinu je pojmenována i silniční profi-stáj :o) ). Hluboké lesy, temná údolí, středověké hrady....
Krajina je pro cyklistiku jako stvořená, najdete tu vyloženě pohodové asfaltové stezky pro rodiny s dětmi, lesní štěrkové cesty i plno singletrailů, občas i technicky velmi náročných. To všechno vedlo k letos založenému VulkanBike Trail Parku, na jehož www portálu zde můžete najít popis v terénu vyznačených tras i s možností stáhnutí GPS dat, interaktivní mapy apod. .
Moc se nám tam líbilo a tahle návštěva určitě nebyla zdaleka poslední. O tom jsem se přesvědčil hned po 14 dnech :o) kdy jsem se tam objevil na startu Vulkan Eifel Bike Marathonu- přímý odkaz nebo můj článek.
Jinak fotky z našeho pobytu jsou tady v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama