Blog- web o tom, když je o kolečko víc :o)

Tour v Eschi

5. července 2006 v 21:57 | Vašek |  Tour de France 2006
V pondělí se nám s Pavlou podařilo z práce utrhnout oběma. Stáli jsme už s velkým časovým předstihem na cílové rovince, u značky 150 m do cíle. Celé město bylo v tu chvíli už dávno zablokované a pomalu už byl problém procházet i pěšky. Přímo naproti nám byla obří obrazovka, na které jsme sledovali dění závodu, příjezd závodníků do Lucemburska, úniky Španěla De la Fuente, Němce Wegmanna a nakonec potom i pád několika cyklistů už v ulicích našeho města.
Ale to už docela předbíhám. Napřed nešlo odolat spoustě lákadel- kdo by nechtěl mít nějaký ten oficiální suvenýr, kšiltovku s logem TdF, nějaký ten dres... A co jsme si nekoupili, to jsme potom dostali i zadarmo :) . Začala totiž projíždět "Karavana". Nekonečný zástup téměř alegorických vozů, neubránil jsem se až vzpomínce na náš 1. máj :) . S tím rozdílem, že tady šlo o reklamu, a z roztodivně upravených vozítek pohledné dívky a baviči rozhazovali čepičky, balónky, obří papírové dlaně na mávání, žluté kšiltovky, ... vše ve sponzorských barvách. Neubránili jsme se i trošce hrdosti při pohledu na vozy Škoda a pochvalné komentáře okolostojících na nový Roomster, ale i Octavii nebo Superb.
Průjezd karavany trval docela dlouho, najednou začaly rychle projíždět vozy policie s upozorněním, že závodníci už se blíží k cíli a několika nezbytnými bezpečnostními upozorněními. A skutečně, i na obrazovce bylo vidět, že cyklisté jsou už na území Lucemburska a zbývá jim několik posledních kilometrů. Je zvláštní vidět tyhle profíky projíždět místy, která důvěrně známe. V davu začalo vřít jak v kotli.
Tisíce rukou začaly bušit do bariér před námi, na obrazovce bylo vidět vjezd závodníků do cílové rovinky, tu rychlost nebylo ještě vidět, ale byla cítit, mráz po zádech... Teď!
No, prosvištěli okolo, že jsem jen tak tak stačil schovat videokameru, aby si ji nevzal McEwen s sebou. A je to, víc uvidíme až doma na videu ze záznamu...
A na druhý den, v úterý v poledne, byl start 3. etapy v centru města. Start spíš symbolický, "naostro" se rozjeli až při jeho opouštění.
.
Tady jsem už bohužel nebyl, ale zastoupilo mě duo Pavla-Pavla, tedy moje žena s kamarádkou a svým povykem v češtině prý přinutily Pavla Padrnose k jízdě s otočenou hlavou a překvapeným výrazem. Kdyby si tohle četl, bude vědět proč :) . Tak, a "rulez !", Belgie, Holandsko, Belgie, Francie..
Bylo super mít tu možnost a být při tom, moct nasát atmosféru Tour. Připomíná to až nějaké vojenské manévry, všechno musí klapnout, klobouk dolů před organizátory. Tolik týmů, televizních štábů, automobilů a kamiónů, turistů, doprava, parkování a ubytování. A teď už jede celý cirkus dál a do jiných měst.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vladimír Zavřel Vladimír Zavřel | E-mail | 21. července 2006 v 9:28 | Reagovat

Mám z tebe radost, Vašku a musím tě pochválit. Z tvých článků, kterých přibývá a které už nějakou dobu sleduji, vyzařuje nejen nefalšovaný zájem o cyklistiku, ale také schopnost vkusně zaujmout a přiblížit danou atmosféru prostředí, které popisuješ! Táta

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama