Blog- web o tom, když je o kolečko víc :o)

Den před...

2. července 2006 v 14:16 | Vašek |  Tour de France 2006
Tak zítra už to vypukne, téměř u našeho domu bude cíl druhé etapy Tour, celý "cirkus" v našem městě přespí a další den, v úterý, vyjedou z centra města Esch zase dál.
Stahují se už mraky turistů, i při dnešním nedělním švihu jsem viděl, jak se okolo silnic, kudy se pojede, staví stánky s občerstvením a hlavně s pitím, vedra pokračují. I když je tu školní rok až do poloviny července, děti a studenti dostali mimořádné prázdniny. Silnice se uzavírají, pojedou jen vlaky.
Škoda dopingového skandálu, kdy na poslední chvíli bez náhrady nepojede víceméně celá špička silniční profi- cyklistiky...
Tohle je startovní čára na hlavním bulváru města, Rue de Alzette, odkud se v úterý rozjedou závodníci na sever přes část Lucemburska a Belgie až do nizozemského Valkenburgu.
Materiál- surové železo, symbolizuje ocelářskou minulost a ještě i současnost tohoto regionu. Rezavě rudá barva je charakteristická pro místní skály, kde se těžila železná ruda, pro torza vysokých pecí v okolí i jako pro připomínku všude vystavené důlní vláčky a stroje...
Tak zítra už to vypukne, už se moc těším, lidé na chvíli zapomenou i na MS ve fotbale, což zvlášť u nás v Eschi s početnou italskou a portugalskou komunitou bude příjemné, třeba se konečně jednou i pořádně vyspíme :-) .
Budeme s ženou při tom, jak nám jenom pracovní doba dovolí a foťák vezmeme s sebou :-) .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andy Andy | Web | 23. února 2007 v 9:53 | Reagovat

Tak tohle vam zavidim...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama