Blog- web o tom, když je o kolečko víc :o)

Vyjížďky- randonnées

21. května 2006 v 20:36 | Vašek |  Všehochuť
Na rozdíl od ČR se tu bikeři nescházejí tak moc na lidových závodech, ale na organizovaných vyjížďkách. Říká se tu tomu francouzsky randonnées, nebo zkráceně "rando". Pořádají je většinou místní cyklokluby, konají se na různých místech a vzhledem k "velikosti" Lucemburska nezřídka i v různých zemích :) . Jen málokdy se najde víkend bez jediného rando, občas jich vychází i víc.
Po zaplacení "vstupného" (2-8 €) na vás čeká několik dobře značených okruhů různých délek. Od výletu pro rodinky s dětmi po polních cestách v délce třeba 10 km až po boj o přežití s trialovým profilem trati, 100 km a klidně i hodně přes 2000 m převýšení. Samozřejmostí je zajištěná bezpečnost- obdržíte lísteček s kontaktním tel. číslem pro případ nouze, po cestě jsou stánky s občerstvením- musli-tyčinky, čokoláda, ovoce, různé pití a klidně i cola, když někdo jede na cukr :) . A když je zima, tak i horký čaj. Po vyjížďce si můžete umýt zabahněný stroj proudem vody z hadic a sebe ve sprchách. A pro zájemce následuje posezení s přáteli s něčím k snědku a k pití.
Vyjížďky mívají díky blízkosti hranic hned několika zemí opravdu mezinárodní účast a bývají přehlídkou úžasných (a úžasně drahých) biků. Myslím si, že u některých bikerů počet hodin strávených v práci vyděláváním si na svého "miláčka" notně převyšuje počet hodin, co stráví v jeho sedle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kousalka Kousalka | 22. května 2006 v 8:08 | Reagovat

Moc pěkné počteníčko. Doufám, že budeš pokračovat.

Ahojky.

2 Vašek Vašek | 12. června 2006 v 0:20 | Reagovat

Hm, tak jsem je přechválil. Teď v neděli jsem byl na jedné takové vyjížďce v Belgii. Všechno super, až na to, že v rámci oslav te vísky, kde se to konalo, se pořádaly MTB vyjížďky hned 2 (!), k tomu  pěší pochody různých délek a ke všemu neštěstí i organizovaná vyjížďka na koních (íte, jak se chovají koně, když se leknou. Několikrát za sebou...

Tolik stejných šipek a přitom v naprosto různých směrech jsem uprostřed lesa ještě neviděl, katastrofa :-( .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama