Blog- web o tom, když je o kolečko víc :o)

Vosges

29. května 2006 v 22:53 | Vašek |  Navštívili jsme
Vzhledem ke čtvrtečnímu místnímu státnímu svátku jsme si vzali dovolenou i na pátek a vyrazili na čtyři dny do francouzských Les Vosges, neboli Vogéz. Je to pohoří rozkládající se na východě Francie, blízko hranic se Švýcarskem a Německem. Nejvyšší horou je Grand Ballon s 1424 nadmořskými metry. Připomíná mi charakterem chvílemi Malou Fatru, místy zase menší a drsnější Šumavu.
Celé pohoří je protkáno sítí cyklostezek, a to jak asfaltových, tak i pro MTB. Systém je perfektně zpracován jak v mapkách a průvodcích (k dostání zdarma v turisticko- informačních centrech), tak i v terénu samotném. V principu jde o spoustu výchozích bodů pro trasy různých délek a náročností, číselně a barevně odlišených. A pochopitelně s možností vše různě kombinovat a přejíždět i do dalších regionů.
Jednalo se v naprosté většině o rozbité kamenité nebo bahnité (to bohužel při našem pobytu častěji) cesty. Na počasí jsme opravdu štěstí neměli, ale i tak jsme uviděli krásný kus přírody, nastoupali spoustu výškových metrů a užili si bahenních lázní :-) .
Více fotek z Vosges zde v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama